Наука

«Яндекс» видав на пошуку документи з Google Docs з паролями і звітами

Google Docs Яндекс

У пошуковій видачі «Яндекса» опинилися документи користувачів сервісу Google Docs, що містять приватну інформацію. На приклади документів, які знаходяться за запитом «паролі», увечері 4 липня звернули увагу російські інтернет-користувачі.

Документи, які трапляються у видачі «Яндекса», не були захищені налаштуваннями приватності — це означає, що їх творець дозволив перегляд (або навіть редагування) всім, у кого є потрібне посилання.

Читайте також: «Вікіпедія» призупинила роботу на кількох мовах і погрожує закритися зовсім

Google і сам індексує доступні всім документи з Google Docs. Однак в пошуку Google відсутня принаймні частина текстових файлів і таблиць з приватною інформацією, які є у видачі «Яндекса».

Прес-секретар «Яндекса» Ілля Грабовський заявив, що «в середу ввечері в службу підтримки звернулися користувачі зі скаргами на проблему доступності файлів на docs.google.com». «Наша служба безпеки пов’язується зараз з колегами з Google, щоб звернути їх увагу на те, що в цих файлах може виявитися приватна інформація», — сказав він.

Грабовський наголосив, що пошуковик індексує тільки «ті сторінки, які доступні при переході по посиланнях без введення логіна і пароля».

Приблизно о першій годині ночі за київським часом пошук по Google Docs в «Яндексі» перестав видавати будь-які результати.

Щоб переконатися, що документ в Google Docs не можуть переглядати сторонні, потрібно відкрити файл, натиснути Файл — Спільний доступ і переконатися, що доступ мають тільки певні користувачі.

? 09:50, 5 ЛИПНЯ 2018 ✓
СУЧАСНІСТЬ У TELEGRAM
СУЧАСНІСТЬ У FB
Коментувати

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Популярне

Український інформаційний сайт Сучасність. Найцікавіше та найважливіше зі світу новин. При частковому або повному копіюванні інформації з сайту обов'язкове посилання на сайт Сучасність, відкрите для пошуковиків Контакти suchasnistinfo@gmail.com
Наверх