Україна

Літнє сонцестояння-2018: традиції, обряди, що не можна робити

Стародавні слов’яни, як і більшість народів землі, знали про Дні Сили, хоча і не використовували це словосполучення, стверджують езотерики. До таких днів відносять і день літнього сонцестояння, який випадає в 2018 році на 21 червня.
Ця дата унікальна і з суто астрономічної точки зору — найдовший день і найкоротша ніч. Кажуть, слов’яни знали, як використовувати «день входження бога Сонця в повну силу» для управління своєю долею, для підпорядкування сил природи і здійснення мрій.

День літнього сонцестояння: астрономія і слов’янська традиція
З суто астрономічної точки зору літнє сонцестояння відбувається щорічно 21-22 червня. Згідно з даними, які надали астрономічні обсерваторії, в цьому році сонцестояння розпочнеться 21 червня о 13:07 за київським часом і завершиться 22 червня після 14:00. Цю дату відзначають всі народи землі, нарівні з зимовим сонцестоянням і двома рівноденнями — весняним і осіннім.

Найдовший день і найкоротша ніч у древніх слов’ян вважався днем, коли сонячний бог — Ярило, Сурья, Семиярила — входить в повну силу. Він отримує від вселенського нескінченного божественного вогню — Агні — найвищу вогняну силу і корону влади. Це означає, що бог Сонця здатний керувати силами природи.
Обряди слов’ян: багаття, хоровод і вогняне колесо
Саме тому в цей день до Сонця звертаються з проханнями про те, щоб воно повеліло силам природи зробити якісь події до наступного літнього сонцестояння. Число, пов’язане з цим святом — сімка. Тому що в тих широтах, де жили слов’янські племена, сім жарких місяців і п’ять холодних. Саме тому хоровод навколо ритуального багаття водили сім разів.

Головним обрядом цього дня було скочування з пагорба вогняного колеса. Це був акт символічної магії. Так колесо — символ бога Сонця, що входив в повну силу, сходило на землю. Сонячні промені проникали вглиб землі і допомагали врожаю визріти. Ще один неодмінний атрибут свята — багаття, який розводили в ніч з 21 на 22 червня. Слов’яни вірили, що до тих, хто знаходиться у такого багаття, прийде вища сила і допоможе в усьому.

У багаття додають трави — м’яту, дягель і чебрець. Вважається, що вони містять велику магічну силу, яка звільняється в вогні — так вона переходить на тих, хто знаходиться біля багаття. До речі, на відміну від інших особливих ночей, в цю ніч дозволялося спати.

Обряд: що в цю ніч робити в місті і за містом

Думаю, в міських умовах багаття можна замінити запаленою свічкою. Потім уявити, що ви з богом Сонця — єдине ціле, і від його імені вимовити свої бажання — вказівки для сил природи. «У моєму житті має статися …» Наприклад, здоров’я, подорож, підвищення по службі, прибуток і так далі.

Можна виконати кельтський обряд підпорядкування дракона, про який я вже розповідав. Його використовували і слов’яни. Якщо у вас немає можливості виконати все це наяву, ви можете візуалізувати цього «сонячного дракона», а також кинджал і намальований очей, виконати в уяві заклинання дракона і силою волі, ментально направити його енергію на виконання своєї волі.

Також можна розвести багаття. Сам вогонь символізує бога Сонця, а трави, які потрібно залишити в нього (м’яту, дягель і чебрець) — символ жертви йому.
Літнє сонцестояння або літній рівнодення — це день початку літа в північній півкулі Землі і початок зими в південній півкулі. Літнє сонцестояння відбувається в той момент, коли нахил осі обертання Землі в напрямку на Сонце приймає найменше значення. День сонцестояння ще називають солнцеворотом.

Залежно від зсуву календаря, літнє сонцестояння відбувається 20 або 21 червня в Північній півкулі і 21 або 22 грудня в Південній півкулі (день зимового сонцестояння) У 2018 році в Україні воно відбудеться 21 червня в 13.07 за київським часом. Тривалість найдовшого дня становить 17 годин і 33 хвилини Це свято має безліч назв в народі.

 

? 22:53, 20 ЧЕРВНЯ 2018 ✓ НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО

 

Коментувати

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Популярне

Український інформаційний сайт Сучасність. Найцікавіше та найважливіше зі світу новин. При частковому або повному копіюванні інформації з сайту обов'язкове посилання на сайт Сучасність, відкрите для пошуковиків Контакти suchasnistinfo@gmail.com
Наверх