Наука

У США почав роботу найпотужніший у світі суперкомп’ютер (фото)

  • компьютер summit
  • компьютер summit

Національна лабораторія «Оук-Рідж» Каліфорнійського університету (Oak Ridge National Laboratory) 8 червня представила комп’ютер Summit. За продуктивністю і обчислювальної потужності його можна вважати найпотужнішим суперкомп’ютером у світі.

Максимальна продуктивність суперкомп’ютера складає 200 тис. трильйонів обчислень в секунду, або 200 петафлопс. Для деяких наукових додатків Summit також буде здатний виконувати понад три мільярди мільярдів обчислень в секунду, або 3,3 ексаопс.

Система IBM AC922 складається з 4608 обчислювальних серверів, кожен з яких містить два 22-ядерні процесори IBM Power9 і шість прискорювачів графічних процесорів NVIDIA Tesla V100. Саміт також оснащений більш 10 петабайт пам’яті в поєднанні з швидкими каналами з високою пропускною здатністю для ефективного переміщення даних.

Summit забезпечить безпрецедентну обчислювальну потужність для досліджень в області енергетики, розробка матеріалів наступного покоління і штучного інтелекту (ІІ), а також в таких напрямках, як астрофізика, дослідження ракових захворювань, системна біологія.

? 22:15, 10 червня 2018   ✓ Надійне джерело : ornl.gov

 

Коментувати

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Популярне

Український інформаційний сайт Сучасність. Найцікавіше та найважливіше зі світу новин. При частковому або повному копіюванні інформації з сайту обов'язкове посилання на сайт Сучасність, відкрите для пошуковиків Контакти suchasnistinfo@gmail.com
Наверх