Світ

Трамп кличе Росію до G8

Дональд Трамп / фото з відкритих джерел

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія теж повинна брати участь у зустрічах держав «Великої сімки». Про це американський президент оголосив, готуючись до вильоту на саміт G7, який 8 і 9 червня відбудеться в Канаді, повідомляє Reuters.

«Вони викинули Росію. Вони повинні дозволити Росії повернутись. Нам потрібна Росія за переговорним столом», — цитує CNBC американського президента.

«Я люблю нашу країну. Я був найгіршим жахіттям Росії… Але, з урахуванням сказаного, Росія повинна бути на цій зустрічі… Це може не бути політично правильно, але у нас є світ, щоб ним управляти… Вони повинні дозволити Росії повернутись», — наводить іншу цитату Трампа Washington Post.

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте погодився з Трампом, що Росію слід повернути до зустрічей у форматі G8.

Хто проти

Разом з тим, Канада не підтримає повернення до формату G8 за участі Росії, доки вона продовжує окупацію Криму. Президент Європейської Ради Дональд Туск також виступає проти перегляду формату G7 та повернення до нього Росії.

Історія питання

Росія була виключена з групи держав із найрозвиненішими економіками після анексії українського Криму в 2014 році. Трамп прагнув поліпшити відносини між Сполученими Штатами і Росією після вступу на посаду. Уряд США і інші країни ввели жорсткі санкції щодо Росії, пов’язані з анексією в Криму, і ці санкції залишаються в силі. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель не бачить можливості для повернення Росії у клуб найвпливовіших держав. Сьогодні до групи належать Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія.

 

Коментувати

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Український інформаційний сайт Сучасність. Тут ми пропонуємо нашим читачам найцікавіше та найважливіше зі світу новин.

Сучасність © 2018 При частковому або повному копіюванні інформації з сайту обов'язкове посилання на сайт Сучасність, відкрите для пошуковиків

Наверх